Każdy człowiek posiada indywidualne piękno, które odzwierciedla jego charakter, lecz niekiedy wymaga ono ingerencji chirurgicznej.
Decyzja o operacji zostaje podjęta wspólnie z pacjentem. W czasie konsultacji pacjent otrzymuje szczegółową informację na temat procesu przygotowania do zabiegu, jego przebiegu oraz spodziewanego efektu.
Celem operacji jest wypełnienie i nadanie odpowiedniego kształtu opadniętym bądź niewielkich rozmiarów piersiom.
Dolegliwości bólowe, które występują bezpośrednio po zabiegu i w ciągu kilku kolejnych dni są kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych. Mogą się one nasilać w pewnym stopniu przy wzmożonej aktywności ruchowej i wymagać doustnych leków przeciwbólowych przez następne kilka tygodni.
Naturalnym objawem jest występowanie obrzęków, zaczerwienień, zwiększonego ucieplenia i podbiegnięć krwawych w operowanym miejscu, natomiast ustępują one stopniowo w okresie 2-3 tygodni po zabiegu.
Aby proces rekonwalescencji przebiegał prawidłowo należy przez okres co najmniej 4 tygodni po operacji nosić bandaż elastyczny lub biustonosz sportowy z górną opaską w dzień i w nocy, a przez kolejne dwa tygodnie w ciągu dnia.
Efekt pierwotny operacji jest zauważalny zaraz po zabiegu. Obrzęk operacyjny tkanek ustąpi z czasem, ich struktura ulegnie przebudowie, a linie cięć rozjaśnią się. Natomiast efekt ostateczny operacji zależy od stanu ogólnego i miejscowego pacjentki oraz jej zaangażowania w zalecenia lekarskie.
Sprawdź, co jeszcze powinnaś wiedzieć o powiększeniu piersi implantem
Chirurg dostosowuje rozmiar otoczek do rozmiaru piersi. Powiększenie otoczek może być wrodzone lub być następstwem laktacji i karmienia piersią. Problem dotyczy głównie kobiet obdarzonych obfitym biustem.
Podczas operacji następuje usunięcie części skóry otaczającej brodawkę, a powstała rana zostaje zszyta przy użyciu wchłanianych szwów.
Przeczytaj, kiedy wykonuje się zabieg
Zabieg ma na celu ukształtowanie oraz uniesienie zbyt wiotkich i opadniętych piersi.
Operacja polega na nacięciu chirurgicznym wzdłuż naturalnego zarysu piersi w celu właściwego umiejscowienia brodawki piersi i jej otoczki. Podczas operacji usuwa się również części skóry wokół otoczki, a następnie modeluje gruczoł.
Podniesienie piersi można połączyć z zabiegiem ich powiększenia. Rodzaj i oczekiwany efekt jest ustalany podczas konsultacji z chirurgiem plastykiem.
Dowiedz się, dla kogo wskazany jest zabieg
Zabieg polega na zmniejszeniu zbyt dużego, ciążącego biustu, który może być przyczyną wad postawy, przeszkadzać w uprawianiu sportu i w codziennym funkcjonowaniu.
Chirurg wycina części skóry oraz gruczołu, a pozostała część zostaje wymodelowana.
Przeczytaj, jak wygląda zabieg krok po kroku
Jest to operacja, która pomaga odbudować naturalny kształt utraconej piersi w wyniku choroby lub wypadku.
Zobacz, w jakich przypadkach można wykonać operację
Celem operacji jest przywrócenie napięcia i prawidłowej pozycji powiek dolnych, a także usunięcie tzw. worków pod oczami.
Zabieg polega na wykonaniu nacięcia poniżej linii rzęs i usunięciu nadmiaru tkanki. Nacięcia wykonane podczas zabiegu są mało widoczne, ponieważ chowa się je w naturalnych fałdach skóry.
Dowiedz się więcej o plastyce powiek dolnych
Jest to zabieg usunięcia nadmiaru skóry w celu uzyskanie ładnego, młodego wyglądu oka.
Operacja polega na wycięciu fragmentu powieki w miejscu jej zgięcia i usunięciu nadmiaru skóry, a następnie zamknięciu ran za pomocą delikatnych szwów.
Czas trwania zabiegu wynosi ok. 30-60 minut, a pacjenci opuszczają szpital kilka godzin po zakończeniu zabiegu.
Przeczytaj, dla kogo wskazana jest operacja
Operacja ma na celu korekcję powiększonych, wiotkich bądź nieestetycznych płatków usznych z ich jednoczesną redukcją i poprawą kształtu.
Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe.
Dowiedz się, w jakich przypadkach można wykonać zabieg
Zabieg ma doprowadzić do zniwelowania mocno odstających uszu.
Operacja polega na nacięciu skóry na tylnej części małżowiny usznej i odsłonięciu chrząstki. Następnie wykonuje się modelowanie chrząstki małżowiny i zakłada się szwy stabilizujące jej kształt.
Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć o tym zabiegu
Operacja prowadzi do pozbycia się fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha oraz wyrównania jego kształtu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.
Obwisła skóra brzucha to często efekt szybkiej utraty wagi, która pomimo ćwiczeń i diety nie ulega poprawie. Problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Do zabiegu kwalifikują się także osoby z dużą ilością tkanki tłuszczowej na brzuchu oraz kobiety po przebytej ciąży, jednakże pacjenci z nadmierną nadwagą i kobiety planujące ciążę nie powinny poddawać się temu rodzaju operacji.
Po zabiegu pacjent musi liczyć się jeszcze z 2-3 dniowym pobytem w szpitalu. W tym czasie jest pod stałą obserwacją personelu medycznego, a szwy usuwane są zazwyczaj do 14 dni po zabiegu.
Poznaj szczegółowe informacje na temat abdominoplastyki
Zabieg pozwala na usunięcie nieestetycznych blizn, narośli i znamion skórnych.
Zmiany skórne wycina się w znieczuleniu miejscowym.
Następnie na ranę zakłada się specjalne plastry lub szwy chirurgiczne oraz opatrunek uciskowy.
Przeczytaj, kiedy wykonuje się wycinanie zmian skórnych
Jest to zabieg, który przywraca pierwotny kształt ramion, które w wyniku upływu lat lub spadku wagi ciała utraciły elastyczność.
Operację wykonuje się ze wskazań leczniczych i estetycznych. Celem zabiegu jest usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego w przyśrodkowej części ramion. Pacjent jest znieczulony ogólnie.
Dowiedz się, na czym polega plastyka obwisłych powłok ramion
Zabieg polega na usunięciu fałdu skórno-tłuszczowego w przyśrodkowej części ud.
Plastykę ud wykonuje się poprzez mobilizację i zbliżenie powstałych brzegów rany. Pacjent jest znieczulony ogólnie.
Sprawdź, czy plastyka obwisłych powłok ud jest dla Ciebie
Operacja ma na celu przywrócenie estetycznego kształtu pośladków poprzez wycięcie nadmiaru skóry bądź wypełnienie pośladków za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, pobranej w procesie liposukcji.
Cięcie można wykonać w kilku miejscach, najczęściej w fałdzie pośladkowym.
Zobacz, kiedy wykonuje się plastykę obwisłych pośladków