OŚRODEK CHIRURGII KRĘGOSŁUPA

Zadzwoń i dowiedz się więcej
81 44 10 888

Problemy z kręgosłupem

Twoje problemy zdrowotne, związane z kręgosłupem, mogą zostać rozwiązane. Nasi lekarze stosują sprawdzone metody operacyjnego leczenia dyskopatii lędźwiowej. Żagiel Med to nowoczesny szpital, w którym dobro i komfort pacjentów stawiamy na pierwszym miejscu.

DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCI

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani lekarze, którzy wybierają najlepsze metody leczenia dyskopatii lędźwiowej danego pacjenta.

BEZPIECZNE METODY LECZENIA

Metody leczenie operacyjnego dyskopatii lędźwiowej, stosowane przez naszych specjalistów, są bezpieczne dla osób w każdym wieku.

SZYBKA REKONWALESCENCJA

W zależności od wybranej metody leczenia, hospitalizacja pacjenta trwa od kilku godzin do 2 dni. Po tym czasie może wrócić do ,,codzienności".

Discektomia klasyczna

Discektomia klasyczna to operacja, która polega na wykonaniu dużego otwarcia skórnego, odwarstwieniu mięśni przykręgosłupowych oraz usunięciu więzadła żółtego. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas operacji następuje częściowe zniesienie łuku kręgu, a następnie usunięcie dysku.

W miejsce usuniętego dysku neurochirurg implantuje międzykręgowy stabilizator, który ma za zadanie przyspieszenie procesu zrostu kostnego. Stabilizator ma wygląd niewielkiej klatki, która wypełniona jest materiałem kościotwórczym.

Po operacji pacjent wymaga od jednego do dwóch dni hospitalizacji. W pierwszej dobie po zabiegu chory jest pionizowany i rozpoczyna się pierwszy etap procesu rehabilitacji. Powrót do pełnej aktywności trwa od jednego do dwóch miesięcy.

Co to jest dyskopatia lędźwiowa?

Dyskopatia lędźwiowa obejmuje schorzenia krążka międzykręgowego. Często jest to pierwszy etap powstania choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Na dyskopatię chorują ludzie w każdym wieku, jednak szczególnie narażone są osoby między 30 a 55 rokiem życia.

Głównymi objawami dyskopatii są miejscowe dolegliwości bólowe odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa – z promieniowaniem do jednej lub obu kończyn (tzw. rwa kulszowa). W skrajnych przypadkach pojawia się niedowład kończyn dolnych i nietrzymanie moczu.

Czytaj więcej

W przypadku nawracających epizodów rwy, wywołanych dużymi wypuklinami oraz luźnymi fragmentami dysku, wypadniętymi do kanału kręgowego, leczenie zachowawcze i rehabilitacyjne jest mało skuteczne.

Dyskopatia dotyczy przepukliny jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej kręgosłupa. Polega na uwypukleniu jądra miażdżystego, które uciska korzenie nerwowe rdzenia kręgowego – powoduje ich podrażnienie i reakcję bólową.

Siedzący tryb życia, otyłość i urazy powodują, że statystycznie każdy z nas przechodzi co najmniej raz w życiu epizod bólu kręgosłupa.

Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego – krok po kroku

1 KROK

Wizyta w poradni

Umów się na wizytę do naszego specjalisty (tel. 81 44 10 888).

Kwalifikacja do operacji odbywa się podczas spotkania w ośrodku chirurgii kręgosłupa Żagiel Med.

2 KROK

Ocena zdrowia pacjenta

Do oceny pacjenta konieczne jest dostarczenie badania rezonansu magnetycznego (MRI) wybranego odcinka kręgosłupa.

W przypadku przeciwwskazań do MRI (protezy, wszczepy metalowe) niezbędne są badania tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości.

3 KROK

Wybór najlepszej metody

Wybór metody leczenia operacyjnego zależy od obrazu klinicznego choroby, stopnia zaawansowania zmian zwyrodnieniowych widocznych w badaniach obrazowych oraz od ogólnego stanu zdrowia pacjenta.