Sekret tkwi w poprawianiu i utrzymaniu urody za pomocą naturalnych preparatów, które nie wywołują natychmiastowego wyniku, zwanego efektem maski.
Jeden z naturalnych zabiegów, które wykonujemy, opiera się na użyciu niewielkiej ilości krwi pacjenta. Leczenie krwią polega na regeneracyjnym działaniu na skórę oraz inne tkanki. Lekarze specjaliści transfuzjologii klinicznej rekomendują jej użycie w medycynie estetycznej.
Zgodnie twierdzą, że krew to nie tylko dar życia, lecz naturalny eliksir młodości stosowany coraz śmielej w różnych dziedzinach medycyny, w których pojawiają się problemy starzenia, upośledzonego gojenia czy regeneracji.
Krew jest stosowana z olbrzymim powodzeniem od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii oraz w medycynie estetycznej (tzw. lifting wampirzy) na świecie. Zabieg ten stał się ostatnio niezwykle popularny wśród światowych i polskich gwiazd, które pragną zachować młody wygląd, a jednocześnie nie chcą być posądzane o poprawianie urody.
Efekty tych zabiegów pojawiają się stopniowo, więc nie ujawniają otoczeniu poprawiania urody. Sugerują natomiast naturalne piękno i niepoddawanie się upływowi czasu. Sekretem terapii naturalnych jest utrzymywanie się efektów zabiegu poprzez naturalną stymulację skóry do regeneracji, przebudowy, tworzenia nowego kolagenu i odpowiedniego nawilżenia.
W walce ze starzeniem się skóry stosujemy również innowacyjny program biostymulacji z wykorzystaniem własnych czynników wzrostu komórek macierzystych. Jest to autologiczna terapia komórkowa, oparta na bogatym źródle czynników wzrostu zawartych w otrzymanym z własnej krwi osoczu bogatopłytkowym (PRP) i procesie stymulacji mezenchymalnych komórek macierzystych skóry do regeneracji i rewitalizacji.
Zabiegi wykonujemy na skórze twarzy, szyi, dekolcie, powierzchni grzbietowej dłoni, miejscach z wiotką skórą (przedramiona, ramiona, uda) oraz skórze głowy w miejscach łysienia.
To autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, otrzymany z własnej krwi przy użyciu specjalnego zestawu do pobrania. Używamy tylko certyfikowanych, jednorazowych zestawów do otrzymania PRP w systemie zamkniętym – takich, których jakość i metodyka otrzymania preparatu oraz skuteczność zostały zweryfikowane pozytywnie przez specjalistę zajmującego się nie tylko medycyną estetyczną, ale szczególnie leczeniem krwią – to nasz olbrzymi atut.
PRP to jedyny, całkowicie naturalny zabieg medycyny estetycznej bez wprowadzania substancji chemicznych w głąb skóry (nie stosujemy żadnych czynników aktywujących płytki). Uzyskany efekt potęguje się po zabiegu wraz z upływem czasu (maksymalne tworzenie nowego kolagenu i regeneracja komórek skóry po 2-3 miesiącach), które nie zanika z czasem jak przy innych zabiegach.
Poprawnie wykonany program powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.
I – pobranie krwi
Pacjent zgłaszający się do zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Pobierana jest niewielka ilość krwi (8 lub 12 ml).
II – otrzymanie osocza bogatopłytkowego
Następnie pobrany materiał jest wirowany z odpowiednią prędkością w celu uzyskania preparatu PRP o najwyższej jakości.
III – podanie osocza bogatopłytkowego
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci zastrzyków z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek czy fałdów skóry.
Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz umówić się na konsultację ze specjalistą, możesz skontaktować się z prywatnym szpitalem Żagiel Med:
tel. 81 44 10 888 | e-mail: info@zagielmed.pl
Lekarze wykonujący zabieg:
dr n. med. Katarzyna Błaszkiewicz
dr n. med. Anna Brzozowska-Jaśkiewicz
Zobacz więcej wideo o medycynie estetycznej:
>>> Czy są przeciwwskazania do zabiegów?
>>> Jak wygląda wzorcowy lifting wampirzy?
>>> Lifting wampirzy – kiedy zdecydować się na zabieg?
>>> Co to jest mezoterapia i na czym polega zabieg?
>>> Medycyna estetyczna – kiedy zdecydować się na zabieg?